ژل هایومکس
آبان ۹, ۱۳۹۹

جراحی شقیقه

هرآنچه که باید درباره جراحی لیفت شقیقه (لیفت تمپورال) بدانید !

لیفت شقیقه که به عنوان “لیفت تمپورال ابرو و چشم” نیز شناخته می شود ، یک عمل جراحی پلاستیک است که با هدف لیفت صورت، ابرو و چشم را به سمت بالا و شقیقه ها می کشد. این جراحی از بین رفتن خطوط پنجه کلاغی و سفت شدن پوست اطراف شقیقه را نیز به دنبال دارد.

دکتر فدایی گاهی لیفت شقیقه را به عنوان یک جراحی مستقل انجام می دهد و گاهی با جراحی های دیگر مانند بلفاروپلاستی (لیفت پلک) و لیفت صورت همزمان انجام می شود.جراحی لیفت شقیقه را  می توان با برش های کوچک که کاملاً درون خط رویش مو پنهان باشند انجام داد، در نتیجه بهبودی آسان تر و جای زخم کمتری ایجاد می شود.

روش جراحی لیفت شقیقه چگونه است؟

کلینیک زیبایی گل آرا لیفت شقیقه را بصورت سرپایی و با استفاده از آرام بخش یا بی حسی موضعی و یا تحت بیهوشی انجام می دهد. در ابتدا، یک برش کوچک در خط رویش موی بالای گوش قرار می گیرد. از طریق این برش، بافت زیرین متحرک شده و سپس به حالت معلق در می آید تا قسمت خارجی ابرو و اطرف چشم کشیده تر شوند. پوست های اضافی برداشته می شوند و جای برش بخیه های ریز زده می شود.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت شقیقه

  • لیف شقیقه یک روش کم تهاجمی با دوره نقاهت نسبتاً کوتاه است. بلافاصله بعد از لیفت شقیقه، در محل برش ها بخیه زده می شود و باند سبکی را به مدت تقریبی ۲۴ – ۴۸ ساعت روی سر قرار می دهند.
  • در زمان ترخیص، به شما دستورالعمل مراقبت از پانسمان به شما داده می شود. پانسمان معمولاً ۲۴ – ۷۲ ساعت پس از جراحی برداشته می شود. در هفته اول بعد از جراحی، زیر سر خود را بلند نگه دارید (موقع دراز کشیدن ۲ تا ۳ بالش زیر سر خود بگذارید). این کمک می کند تا تورم و کبودی صورت به حداقل برسد.
  • ممکن است کبودی روی پیشانی و اطراف چشم شما ظاهر شود، که معمولاً طی هفت تا ده روز از بین می رود. در برخی افراد کبودی ممکن است به مدت شش تا هشت هفته باقی بماند، اما احتمال آن کم است. این کبودی و تورم را می توان با آرایش پوشاند.
  • استفاده از کمپرس یخ و بالا نگه داشتن سر نسبت به بدن بهترین روش برای کاهش تورم و کبودی است ، به خصوص اگر در ۲۴ – ۴۸ ساعت اول انجام شود. به یاد داشته باشید که یخ را مستقیماً در تماس با پوست قرار ندهید ، آن را در کیسه پلاستیکی و حوله بپیچید تا باعث ایجاد خنکای دلپذیر و نه سرمای بیش از حد شود. همچنین میتوان از دستمال مرطوبی که در یخچال خنک شده است استفاده نمود.
  • از شما خواسته می شود در تایم های مشخصی در کلینیک حضور پیدا کنید تا بعد از عمل تحت نظر باشید. این امر همچنین به ما امکان می دهد تا از بروز هر مشکلی برای بیمار بعد از جراحی مطلع شویم.
  • بخیه ها تقریباً در روز دهم تا چهاردهم بعد از عمل برداشته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *